Arama Yap                 Bulunan: 33     Sayfa 1 / 1      Kayıt sayısı:
Ürün Adı Ürün Açıklaması Ürün Resmi
Dove Rulo Çikolata İçeriği uygundur.
Toblerone Beyaz Çikolata Tüm marketlerde bulunabilir.
Magic Rock Pamuk ve Lolipop Şeker Metro, Carrefour gibi marketlerde bulunabiliyor.
Dove Çikolata Çeşitleri Uygun olduğu tespit edilmiştir. Sadece beyaz renkli olanı ve üzümlü olanı şüphelidir.
Kinder Bueno 7Eleven ve diğer marketlerde bulunabiliyor.
Ferrero Rocher 7Eleven ve diğer marketlerde bulunabiliyor.
Kinder Maxi Bar Kinder Maxi Chocolate'in ince uzun tekli halidir.
Kinder Maxi Chocolate Kinder Sütlü Çikolata.
Ritter Sport Çikolata (bademli, sütlü, fındıklı, kakaolu, mısırlı, fındıklı beyaz, cevizli olanı) Alırken dikkat etmek lazım, Rum'lu yani alkollü çikolata çeşidi de bulunmaktadır. C-Store, Watsons ve Metro Market'te bulunabiliyor.
Skippy Fıstık Ezmesi (sade olanı) 7Eleven ve diğer marketlerde bulunabiliyor.
Nutella Hayat Market, Jusco, Corner's Deli, Friendship Store 'da bulunabiliyor.
Kinder Surprise Yumurta 7Eleven ve C-Store 'da bulunabiliyor.
Hachez Çikolata: Sade Friendship Store ve Corner's Deli' de bulunabilir. Bazı çeşitleri Jusco'da bulunabilir.
Hachez Çikolata: Fıstıklı Friendship Store ve Corner's Deli' de bulunabilir. Bazı çeşitleri Jusco'da bulunabilir.
Hachez Çikolata: Portakallı Friendship Store ve Corner's Deli' de bulunabilir. Bazı çeşitleri Jusco'da bulunabilir.
GuyLian çikolata: milk chocolate truffle Yalnızca sade, perles d ocean, milk chocolate truffle çeşitleri uygundur. Diğerlerinde alkol bulunmaktadır.
GuyLian çikolata: perles d ocean Yalnızca sade, perles d ocean, milk chocolate truffle çeşitleri uygundur. Diğerlerinde alkol bulunmaktadır.
GuyLian çikolata: sade Yalnızca sade, perles d ocean, milk chocolate truffle çeşitleri uygundur. Diğerlerinde alkol bulunmaktadır.
Wrigley's Sakızları (Naneli) Çin'de üretilen Wrigley markalı sakızlardan sadece naneli ve aromasız olanı üzerinde belirtilmemesine ragmen uygundur. Diğer çeşitlerinin uygunlugu bilinmemektedir.
Toblerone Çikolata: Sütlü Tüm marketlerde bulunabilir.
Toblerone Çikolata: Siyah Tüm marketlerde bulunabilir.
Toffifee C-Store, Metro Market ve bazı büyük marketlerde bulunabiliyor.
Nestle Kitkat: Sütlü Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Kitkat'lar helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.
Nestle Kitkat: Dark Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Kitkat'lar helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.
Nestle Çikolatalı Gofret: Sütlü, Çikolatalı, Fıstıklı Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan gofretleri helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.
Nestle Classic Collection: Dark Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Classic çikolataları helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.
Nestle Classic Collection: Sütlü Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Classic çikolataları helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.
Nestle Chocolate: Bademli, Fındıklı, Dark, Kakaolu İçeriğinde çikolata likörü yazmasına rağmen bu uygundur, çünkü ismi likördür, diğer likörler gibi sarhoşluk verme özelliği yoktur. Jusco ve Corner's Deli'de bulunabilir.
Nestle Chocolate Pirinç Patlaklı olan (Crunch) İçeriğinde çikolata likörü yazmasına rağmen bu uygundur, çünkü ismi likördür, diğer likörler gibi sarhoşluk verme özelliği yoktur. Jusco ve Corner's Deli'de bulunabilir.
Raffaello Üretici ile görüşülmüştür: buzağının işkembesinden yapılan bir maya kullanılmaktadır. Bu tarz maya; Imam Azam Ebu Hanife'ye göre ise İslami usullere uygun olmadan kesilmiş bir danadan da olsa uygundur.
Snickers (Classic olan) Üretim yeri (Beijing - 北京 ; Huairou - 怀柔) olan Snickers'lardan kahverengi ambalaj olanlar helaldir. Siyah ambalajlı, DARK (bitter çikolatalı) olanlar uygun değildir.
Nestle Polo Delikli Şeker (tüm çeşitleri : portakal, limon, nane, meyve aromalı) Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Polo şekerlerinin tüm çeşitleri uygundur.
Nestle Frutips şeker Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Frutips yumuşak şekerlerinin tüm çeşitleri uygundur.