Tatlılar

Sayfa 1 / 1
Ürün Adı Ürün Açıklaması Ürün Resmi
Dove Rulo Çikolata  İçeriği uygundur.   
Toblerone Beyaz Çikolata  Tüm marketlerde bulunabilir.   
Magic Rock Pamuk ve Lolipop Şeker  Metro, Carrefour gibi marketlerde bulunabiliyor.   
Dove Çikolata Çeşitleri  Uygun olduğu tespit edilmiştir. Sadece beyaz renkli olanı ve üzümlü olanı şüphelidir.   
Kinder Bueno  7Eleven ve diğer marketlerde bulunabiliyor.   
Ferrero Rocher  7Eleven ve diğer marketlerde bulunabiliyor.   
Kinder Maxi Bar  Kinder Maxi Chocolate'in ince uzun tekli halidir.   
Kinder Maxi Chocolate  Kinder Sütlü Çikolata.   
Ritter Sport Çikolata (bademli, sütlü, fındıklı, kakaolu, mısırlı, fındıklı beyaz, cevizli olanı)  Alırken dikkat etmek lazım, Rum'lu yani alkollü çikolata çeşidi de bulunmaktadır. C-Store, Watsons ve Metro Market'te bulunabiliyor.   
Skippy Fıstık Ezmesi (sade olanı)  7Eleven ve diğer marketlerde bulunabiliyor.   
Nutella  Hayat Market, Jusco, Corner's Deli, Friendship Store 'da bulunabiliyor.   
Kinder Surprise Yumurta  7Eleven ve C-Store 'da bulunabiliyor.   
Hachez Çikolata: Sade  Friendship Store ve Corner's Deli' de bulunabilir. Bazı çeşitleri Jusco'da bulunabilir.   
Hachez Çikolata: Fıstıklı  Friendship Store ve Corner's Deli' de bulunabilir. Bazı çeşitleri Jusco'da bulunabilir.    
Hachez Çikolata: Portakallı  Friendship Store ve Corner's Deli' de bulunabilir. Bazı çeşitleri Jusco'da bulunabilir.   
GuyLian çikolata: milk chocolate truffle   Yalnızca sade, perles d ocean, milk chocolate truffle çeşitleri uygundur. Diğerlerinde alkol bulunmaktadır.    
GuyLian çikolata: perles d ocean  Yalnızca sade, perles d ocean, milk chocolate truffle çeşitleri uygundur. Diğerlerinde alkol bulunmaktadır.    
GuyLian çikolata: sade  Yalnızca sade, perles d ocean, milk chocolate truffle çeşitleri uygundur. Diğerlerinde alkol bulunmaktadır.   
Wrigley's Sakızları (Naneli)  Çin'de üretilen Wrigley markalı sakızlardan sadece naneli ve aromasız olanı üzerinde belirtilmemesine ragmen uygundur. Diğer çeşitlerinin uygunlugu bilinmemektedir.   
Toblerone Çikolata: Sütlü  Tüm marketlerde bulunabilir.    
Toblerone Çikolata: Siyah  Tüm marketlerde bulunabilir.   
Toffifee  C-Store, Metro Market ve bazı büyük marketlerde bulunabiliyor.   
Nestle Kitkat: Sütlü  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Kitkat'lar helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.    
Nestle Kitkat: Dark  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Kitkat'lar helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.   
Nestle Çikolatalı Gofret: Sütlü, Çikolatalı, Fıstıklı  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan gofretleri helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.   
Nestle Classic Collection: Dark  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Classic çikolataları helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.    
Nestle Classic Collection: Sütlü  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Classic çikolataları helaldir. Çünkü içeğindeki aromalar alkol ile çözülerek elde edilmemiş ve kullanılan hayvansal maddeler Kosher sertifikalıdır.   
Nestle Chocolate: Bademli, Fındıklı, Dark, Kakaolu  İçeriğinde çikolata likörü yazmasına rağmen bu uygundur, çünkü ismi likördür, diğer likörler gibi sarhoşluk verme özelliği yoktur. Jusco ve Corner's Deli'de bulunabilir.   
Nestle Chocolate Pirinç Patlaklı olan (Crunch)  İçeriğinde çikolata likörü yazmasına rağmen bu uygundur, çünkü ismi likördür, diğer likörler gibi sarhoşluk verme özelliği yoktur. Jusco ve Corner's Deli'de bulunabilir.   
Raffaello  Üretici ile görüşülmüştür: buzağının işkembesinden yapılan bir maya kullanılmaktadır. Bu tarz maya; Imam Azam Ebu Hanife'ye göre ise İslami usullere uygun olmadan kesilmiş bir danadan da olsa uygundur.   
Snickers (Classic olan)  Üretim yeri (Beijing - 北京 ; Huairou - 怀柔) olan Snickers'lardan kahverengi ambalaj olanlar helaldir. Siyah ambalajlı, DARK (bitter çikolatalı) olanlar uygun değildir.   
Nestle Polo Delikli Şeker (tüm çeşitleri : portakal, limon, nane, meyve aromalı)  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Polo şekerlerinin tüm çeşitleri uygundur.   
Nestle Frutips şeker  Nestle firması ile görüşülmüş, üretim yeri Tianjin (天津) olan Nestle Frutips yumuşak şekerlerinin tüm çeşitleri uygundur.