Arama Yap                 Bulunan: 17     Sayfa 1 / 1      Kayıt sayısı:
Ürün Adı Ürün Açıklaması Ürün Resmi
Orion Pie Halley benzeri bir üründür. Kesinlikle uygun değildir.
Üzerinde Damla Parçalar Olan Bisküviler Meyve parçalı ve çikolata parçalı çeşitleri bulunmaktadır: İçeriğindeki aroma ve katkı maddelerinin helal olup olmadığı bilinmemektedir. Bu sebeple yenilmemelidir.
Algida Dondurma Unilever firmasının açıklamasına göre her ülkedeki Algida firması farklı içerik kullanabiliyor. Pakistan'daki algida helalken başka ülkedeki helal olmayabilir. Çin'deki algidanın helal olup olmadığı bilinmemektedir.
M & M İçeriğinde kullanılan renklendiricilerde sorun var, kullanılmamalıdır. Sadece Helal damgası olanlar yenilebilir.
Mon Cheri Çikolata İçeriği uygun görünüyor ancak yapımında alkol kullanıldığı için uygun değildir, yenilmemelidir.
Kirin Sütlü Çay Uygun mu değil mi bilinmiyor.
Redbull İçindeki aromanın nasıl elde edildiği bilinmemektedir, ayrıca içerisine eklenen vitaminler hayvansal mı bitkisel mi bilinmemektedir. Üreticiye sorulmuş ancak cevap alınamamıştır.
Garden Kekler İçeriği uygun görülmemektedir.
Garden Gofret Uygunluğu bilinmiyor.
McDonalds Ketçap ve Mayanoz McCormick markasını kullanmaktalar, içinde kullanılan aromaların ve gıda katkılarının helal olup olmadığı bilinmemektedir. Bu sebeple kullanılmamalıdır.
McDonalds Dondurma Kulahi ve Sosu Helal olup olmadigi bilinmemektedir. Araştırılacak.
McDonalds Balık Balıkların üzerinde kullanılan turmenic maddesi alkolde cozulerek elde edilen sıvı turmenik mi yoksa toz halindeki doğal türmenik mi bilinmemektedir. Bu sebeple yenilmemelidir.
McDonalds Dondurma Yapımında kullanılan aromaların helal bir şekilde elde edilip edilmediği bilinmemektedir. Aromalar alkolde çözülerek elde edilebilmektedir.
Garden Ekmek'in Ballı Aromalı Olanı Uygunluğu bilinmiyor, araştırılacak.
Aromalı Süt Aromasız ve katkısız sütler tercih edilmelidir. Aromalı sütler, aroması nasıl elde edildiği bilinmediğinden içilmemelidir.
Ritter Sport Rumlu Çikolata Ritter Sport'un karma paketlerinin içerisinde de bulunmaktadır. Ayrıca tek olarak da satılmaktadır. Kosher olmasına rağmen içerisinde alkol bulunduğundan helal değildir.
Hersheys Çikolata Üretici ile görüşülmüş: Ambalajların üzerinde Kosher işareti olan çikolataların uygun olduğunu, diğer üretimlerin uygun olmadığını söylediler. Ancak çikolataların da bazısında alkol kullanılarak aromanın elde edildiğini söylediler. Çin'de yenilmemelidir.